WPF (WINDOWS PRESENTATİON FOUNDATION)


SÜZEN A. A.

Kodlab Yayın Dağıtım, İstanbul, 2011

  • Yayın Türü: Kitap / Mesleki Kitap
  • Basım Tarihi: 2011
  • Yayınevi: Kodlab Yayın Dağıtım
  • Basıldığı Şehir: İstanbul

Özet

Windows Presentation Foundation (WPF), hem kalitenin hem de performansın arttığı bir teknoloji olarak dikkat çekmektedir. 

Kodlab kalitesi ile WPF Teknolojisini öğrenmek isteyen herkes için hazırlanmış olan bu eser 

Visual Studio 2010 ile birlikte C# programlama dili kullanarak anlatılmıştır. 

Günümüzde pek çok kurumsal firma yazılım uygulamaların da bu teknolojiye geçmek istiyor ancak WPF geliştiricilerinin azlığı bu isteğe engel olmaktadır. Türkçe kaynak sıkıntısı olan bu alanda kendinizi başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar geliştirmek istiyorsanız bu kitap sizlere yardımcı olacaktır. 

Windows Presentation Foundation’ın getirdiği yenilikler ile Windows uygulamalarına farklı bir bakış açısı getirmiştir.Güçlü grafik arayüzü ile kolaylıkla 3D uygulamaları ve animasyonlar oluşturabileceksiniz. 

Ayrıca ilk Türkçe Multi Touch programlama kaynağını, bu kitap içerisinde bulacaksınız. Yıllardır sadece ismi duyulan Multi Touch detaylı bir şekilde ele alınarak örneklerle anlatılmıştır. 

Bu sayede yakın geleceğin teknolojileri arasında yer alan Multi Touch programlamayı uygulamalı olarak detaylı bir şekilde öğreneceksiniz. 

Kitabın son bölümünde yeni kullanılmaya başlayan bir servis teknoloji olan Windows Communication Foundation (WCF) ele alınmıştır. WCF ile Windows Presentation Foundation kullanarak nasıl uygulamalar geliştirebileceğinizi örneklerle öğreneceksiniz. 

Kitabı bitirdikten sonra WPF uygulamalarını kolaylıkla geliştirebildiğinizi göreceksiniz.